spring

Плодовий САД. Посадка і догляд

Переглянути акції
img alt

Дизайн і Проектування

img alt

Озеленення і Благоустрій

img alt

Сервісне обслуговування

figure-2

Зона плодового саду – одна з найбільш затребуваних функціональних зон у наших клієнтів при складанні технічного завдання на проект ландшафтного дизайну. Це очевидно, оскільки крім милування декоративними композиціями, власники заміських ділянок хочуть збирати свій урожай. Навіть, якщо площа ділянки невелика, запроектувати 2-3 шт. плодових дерева – часто є побажанням замовника.

ПОСАДКА ПЛОДОВОГО САДУ

Місце розташування плодового саду, як правило, ландшафтним дизайнером разом із замовником заздалегідь затверджено, і це повинно бути добре освітлене, захищене від протягів місце. Грамотне складання схеми посадки забезпечить максимальну кількість світла для кожного дерева і дозволить раціонально використовувати простір.
Розсадники рослин України пропонують широкий вибір сортів різних видів плодових дерев. Вибрати якісний посадковий матеріал Вам допоможуть фахівці студії ландшафтного дизайну «GREENAREA». Після чого, згідно дендроплану і схеми посадки плодових дерев з Вашого проекту, ми проведемо розбивку ділянки під посадку саду.

gard

ПРАВИЛЬНА ПОСАДКА ПЛОДОВОГО САДУ. НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ.

checked ЧАС ПОСАДКИ. Найкращий період посадки з мінімальним стресом для дерева – рання весна, як тільки відтане ґрунт, або пізня осінь, коли починає опадати листя.
checked ПІДГОТОВКА ПОСАДКОВИХ ЯМ. Розмір посадкової ями залежить від глибини існуючого родючого шару. На важких глинистих і піщаних ґрунтах, ми готуємо ями, розміром 1 м3, що є оптимальним для розвитку саджанця. Якщо ґрунт родюча, тоді розмір ями становитиме 0,6 м3.
checked ПІДГОТОВКА ГРУНТУ ДЛЯ ПОСАДКОВИХ ЯМ. Грунт для посадки повинен бути нейтральним по кислотності і легкого механічного складу. Кращими ґрунтами для вирощування плодових дерев є сірі і темно-сірі лісові ґрунти, і всі види чорноземів.
checked ЗВІЛЬНЕННЯ ПРИКОРЕНЕВОГО КОМУ ВІД ДРОТЯНОЇ СІТКИ, АБО ДЖГУТА. Коли дерево ставиться в яму для посадки на потрібну висоту, дріт, або джгут, які формують ком, приблизно на 20 см потрібно прибрати від стовбура. Все інше полотно і дріт залишаються навколо кома і не видаляються. Через короткий час відбудеться розкладання полотна і дроту. При цьому, прикореневий ком залишиться правильним і міцним.
checked РОЗТАШУВАННЯ КОРЕНЕВОЇ ШИЙКИ. При посадці дерева земляний ком розташовується вище необхідного рівня землі, приблизно на 5-10 см, оскільки під вагою дерева відбудеться просадка ґрунту в ямі. Після усадки, коренева шийка плодового дерева повинна знаходитися на потрібному рівні ґрунту. Глибока посадка призупиняє подальше зростання рослини, воно починає страждати від різних захворювань. Заглиблення кореневої шийки зазвичай призводить до загнивання тканин, що викликає загибель всієї рослини.
checked ВСТАНОВЛЕННЯ ОПОРИ ПІСЛЯ ПОСАДКИ. Поки рослина не прижилася і добре ще не укорінилася, потрібно зафіксувати її до опори, щоб закріпити дерево у вертикальному положенні і захистити від поривів вітру.
checked ВНЕСЕННЯ СТИМУЛЯТОРІВ КОРЕНЕУТВОРЕННЯ. Для профілактики приживлюваності потрібно вносити при посадці стимулятор коренеутворення. Це дозволить зменшити стрес, викликаний пересадкою (висадкою) рослини, і сприяє швидкому укоріненню, забезпечить більш ранній старт вегетативного циклу, рівномірний розвиток.
checked ФОРМУВАННЯ ЛУНКИ. РЯСНИЙ ПОЛИВ. Навколо посадкової ями потрібно сформувати лунку навколо стовбура, діаметром не менше 1 м, щоб вода при поливі не розтікалася. Кожне нове дерево слід добре полити відразу після посадки (20-40 л), що сприяє виведенню надлишків повітря з посадкової ями, осідання ґрунту. При цьому ґрунт добре прилипає до всіх дрібних корінців. У зв’язку з цим, полив повинен проводитися навіть, якщо йде дощ. Після цього, також рясно поливають двічі на тиждень протягом перших кількох тижнів.
gard
Підібрати якісні саджанці, сорти плодових дерев і професійно провести посадку Вашого плодового саду,
Вам допоможуть фахівці студії ландшафтного дизайну «GREENAREA».
Телефонуйте +38 (098)-112-76-59
ЗАХИСТ САДУ ВІД ЗАХВОРЮВАНЬ І ШКІДНИКІВ

Поетапні профілактичні обробки – запорука здорового і успішного саду. Попередити появу захворювань і шкідників легше, ніж неодноразово боротися з ними.

Хвороби і шкідники не тільки викликають ослаблення рослин і погіршення кількості та якості врожаю, а й істотно псують естетичний вигляд дерев.
Як правило, фахівець вже заздалегідь знає в який період, яким основним захворюванням може піддаватися певний вид плодових дерев, і які комахи можуть йому нашкодити. Наприклад, найбільш поширеними шкідниками яблуні є плодожерка, квіткоїд, міль, кліщ, щитівка, пильщик, тля, а найбільш поширеними хворобами – парша, чорний рак, цитоспороз, плодові гнилі, борошниста роса.
Профілактичні обробки саду від захворювань і шкідників ми застосовуємо відповідно з фазами розвитку рослини. Обробляти рекомендуємо мінімально, щоб виростити екологічно чистий урожай, тому проводимо 4 обробки.

gard
checked ФАЗА СПЛЯЧИХ БРУНЬОК. Першу обробку проводимо ранньою весною до розпускання бруньок на плодових деревах. Це допоможе позбутися від зимуючих стадій шкідників, а також деяких видів грибкових захворювань, лишайників. Нагадуємо, що деякі хвороби пробуджуються при температурі +5 – +6 градусів С. У цей період обробка дуже ефективна проти моніліозу на кісточкових культурах (це вишня, черешня, слива, абрикос), а також проти парші на яблунях і грушах. Одночасно знищуються також інші збудники грибкових захворювань.
checked ФАЗА РОЗПУСКАННЯ БРУНЬОК. Прокидається яблуневий квіткоїд (довгоносик). Він харчується бруньками, проколюючи їх своїм хоботком, можна втратити від 50 до 100% врожаю. Довгоносика потрібно знищити саме в цю фазу, тому що потім самка квіткоїда відкладає по одному яйцю в кожен бутон. Там розвивається личинка – крихітний черв’ячок, який губить квітку. Личинка, недоступна жодним препаратам! Якщо погода досить тепла, то разом з квіткоїдом під обприскування потрапляє і яблунева плодожерка. У фазу розпускання бруньок можна провести і захист від захворювань (моніліоз, парша).
checked ФАЗА РОЖЕВИЙ БУТОН. Час польоту метеликів плодожерки і вишневої мухи. Дуже важливо не пропустити в цей період обробку, так як потім личинка живе всередині плодів і невразлива до препаратів. Вишні і сливи цвітуть раніше, яблуні і груші пізніше, тому обробку проводять в різний час.
checked ФАЗА УТВОРЕННЯ ЗАВ’ЯЗЕЙ. Коли зав’язь тільки сформувалася розміром з горошину, повторюємо обприскування від плодожерки і вишневої мухи, і від моніліозу на кісточкових.

ПОПЕРЕДИМО ПОЯВУ ХВОРОБ І ШКІДНИКІВ У ВАШОМУ САДУ РАЗОМ З «GREENAREA»

ТЕЛЕФОНУЙТЕ: +38 (098)-112-76-59

Сонячні дні лютого і морозного березня – ПЕРІОД ПОЯВИ МОРОЗОБОЇН – тріщина на корі плодових дерев. Перевірений роками спосіб захисту – побілка вапном, або спеціальною водоемульсійною, або акриловою фарбою для дерев.

Ми проводимо побілку стовбура від кореневої шийки і до першої скелетної гілки нижнього ярусу, захоплюючи нижні скелетні гілки на 1/3 їх довжини. Побілку рекомендуємо проводити двічі: восени (у жовтні-листопаді), і навесні повторно оновити (в кінці лютого-початку березня).

Які цілі переслідує такий метод захисту?

Кора дерева першою зустрічає всі несприятливі умови зовнішнього середовища: різкі коливання температур, вітер, перегрів і сильні морози, діяльність гризунів. Крізь тріщини в корі в середину проникають інфекції та шкідники.

Побілка допоможе:

checked Захистити кору дерева від зимових і ранньовесняних опіків.
checked Запобігти появі морозобоїн (тріщин на корі). Білий колір відбиває сонячні промені. Тим самим, дерево від нагрівання не прокинеться завчасно і не почнеться сокорух, при якому сік може замерзнути під час нічних весняних морозів, провокуючи появу морозобоїн.
checked Захистити від комах-шкідників, личинки яких, оселилися в корі.

Білити необхідно дорослі і молоді дерева. Щоб уникнути обпалення кори молодих дерев, зміст вапна зменшуємо вдвічі.

gard
ПІДЖИВЛЕННЯ САДУ ДОБРИВАМИ

Кількість і якість вирощуваних плодів залежить від достатньої кількості макро- і мікроелементів, які впливають на ріст і розвиток рослин. Мінеральне підживлення є найбільш доступним для швидкого поповнення всіх елементів для плодових дерев.

Спеціаліст «GREENAREA» допоможе підібрати для Вашого саду потрібні добрива, в яких буде збалансований склад елементів живлення, адже недолік одного елемента не можна замінити надлишком іншого.

Способи і терміни використання добрив для плодових дерев

gard

Кореневе підживлення – це основний спосіб використання добрив, коли воно вноситься в ґрунт і засвоюється корінням. Добриво під корінь ми вносимо в певні терміни, а точніше в фази розвитку рослини.
Ми виконуємо підживлення 4 рази в окремі фази розвитку плодового дерева, при цьому використовуємо водорозчинні комплексні добрива.

checked ФАЗА РОЗПУСКАННЯ БРУНЬОК. Вносимо добриво для підсилення імунітету рослин, підвищення стійкості до весняних заморозків.
checked ФАЗА БУТОНІЗАЦІЇ, МАСОВЕ ЦВІТІННЯ, КІНЕЦЬ ЦВІТІННЯ. Проводимо підживлення добривами для підвищення стійкості до весняних заморозків, покращення утворення зав’язі і початкового розвитку плодів.
checked ФАЗА УТВОРЕННЯ ЗАВ’ЯЗІ, ЗБІЛЬШЕННЯ ПЛОДІВ, ФОРМУВАННЯ ПЛОДІВ. Вносимо добриво для збільшення розміру плодів, для профілактики гіркої ямковості і поліпшення смакових характеристик. А також, для профілактики опадання листя, підвищення якісних показників.
checked ОСІННЄ ПІДЖИВЛЕННЯ. Проводиться для покращення продуктивності на наступний рік, а також для прискорення опадання листя і посилення лігніфікації (здерев’яніння).

Іншим не менш важливим способом підживлення плодових дерев є позакореневе підживлення – – обприскування листя слабким розчином добрив.
Цей спосіб більш радикальний, оперативний, ми використовуємо його в поєднанні з обробкою дерев від захворювань і шкідників, і в критичних ситуаціях. Коли рослина ослаблена і удобрювати її через коріння небезпечно, або під час вегетації спостерігається посушливий, або холодний і дощовий період, позакореневе підживлення дуже ефективне. Живильні речовини через листя набагато швидше засвоюються рослиною. Ми використовуємо спеціальні препарати в правильних концентраціях.
Напоминаем, чтобы предупредить появления ожогов листьев после опрыскивания раствором удобрений, нужно определить правильную концентрацию раствора, при этом учесть вид, возраст, состояние, сортовые особенности растений, погодные условия и т.д.

gard

Якщо Ви не впевнені, не знаєте технологію проведення позакореневого підживлення, або боїтеся переборщити з добривами, Ви можете замовити послугу «Підживлення саду добривами» від «GREENAREA»

ОБРІЗКА ПЛОДОВОГО САДУ

Обрізка плодових дерев – найважливіша частина догляду за садом

Грамотна обрізка плодових дерев від «GREENAREA» – гарантія якості врожаю Вашого саду.

В нашій студії кращі фахівці галузей садівництво і виноградарство володіють необхідними знаннями.
Обрізку плодових дерев ми проводимо в період закінчення зимових морозів (лютий, березень), коли середньодобова температура не більше -5 градусів. Не рекомендуємо проводити обрізку восени, оскільки взимку існує ймовірність промерзання ран.

Отримуєте поганий урожай, або багато дрібних плодів – значить Ваші плодові дерева загущені, в середину крони погано потрапляє сонячне світло. Пам’ятайте – дерева необхідно обрізати щороку!.

Недолік світла всередині крони погіршує фотосинтез, не закладаються квіткові бруньки, плодові утворення швидко відмирають. Тому всередині крони формується непродуктивна зона, а плодоношення переміщається на периферію крони.

Ваш сад потребує професійного формування крон

ТЕЛЕФОНУЙТЕ: +38 (098) -112-76-59

«ОБРІЗКА ПЛОДОВИХ ДЕРЕВ У КИЄВІ ТА КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ».

gard

Варто пам’ятати, що обрізка – це дуже складна робота, що вимагає спеціальних навичок, знань і досвіду роботи.
Неправильні зрізи викликають ослаблення дерева, стають місцем проникнення інфекції, сонячних опіків.
Неправильне формування крони призводить до заростання її вовчками (жирові пагони). Виправлення такої помилки займе не один рік.

Не варто довіряти роботи аматорам.
Цю роботу краще доручити професіоналам! Наші фахівці випускники Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБіП) і займаємося ми професійним обрізанням плодових дерев будь-якої складності.
Залежно від віку дерева і цілі, яка переслідується, розрізняють обрізку – формуючу, регулюючу плодоношення і омолоджувальну. Часто, на практиці всі три прийоми обрізки ми застосовуємо одночасно. Особливо на дорослих деревах, коли після омолодження необхідно сформувати гілку і відрегулювати плодоношення на ній.

gard

Яким стане Ваш сад після регулярної щорічної обрізки?

дерева сформують міцний скелет, стійкий до поривів вітру і снігопадів;
checked урожайний, плоди з хорошим розміром і покращеними смаковими якостями, які не обсипаються;
checked дерева будуть мати рівномірний урожай по всій кроні;
checked сад з естетичними на вигляд кронами, з комфортним збором плодів;
checked довголітній, плодоносний, зі стійким імунітетом;

Ось чому, Обрізка саду – найважливіший агротехнічний прийом, без якого неможливий здоровий, високоврожайний, сучасний плодовий сад.

Що стане з плодовими деревами, якщо ігнорувати щорічну обрізку?

checked Крона з часом почне загущуватися зайвими пагонами.
checked Гілки почнуть відмирати без надходження в середину крони світла, тим самим сприяючи розмноженню захворювань і шкідників.
checked Загущені дерева почнуть сильно витягуватися, плодоношення зосередиться тільки у верхній частині крони.
checked Багато зайвих пагонів не дають дереву сформувати міцний скелет, в результаті чого збільшується ймовірність розломів від поривів вітру, або снігу.

Замовити послугу «Обрізка саду» Ви можете по телефону (098)-112-76-59, , або оформити функцію «Замовити дзвінок» у нас на сайті, і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом. Вартість обрізки плодових дерев ми розраховуємо виходячи з їхнього віку і загущенності.

№п/п Найменування робіт Од. вим. Ціна, грн.
Посадка рослин:
1 Викопування посадкових ям:
грунт 1 категорії м³ 550 грн
грунт 2 категорії м³ 700 грн
грунт 3 категорії м³ 1000 грн
м.пог від 150 грн
2 Посадка кущів, заввишки:
до 50 см шт. 120 грн
50-100 см шт. 240 грн
100-150 см шт. 360 грн
150-200 см шт. 720 грн
200-250 см шт. 960 грн
250-400 см шт. 1920 грн
*Посадка колючих кущів мн. на коеф.1,3
3 Листяні дерева (обхват стовбура вимірюється на висоті 1 м):
обх 10-12 см шт. 1300 грн
обх 12-14 см
висота до 3-5 м
обх 14-16 см шт. 1600 грн
обх 16-18 см
висота до 4-5 м
обх 18-20 см шт. 2000 грн
висота до 5 м
обх 20-25 см шт. 3000 грн
висота до 5-6 м
обх 25-30 см шт. від 4600 грн
висота до 6-7 м
обх 30-35 см шт. від 10500 грн
обх 35-40 см
висота 7м +
Формування і обрізка плодових дерев:
4 Формуюча обрізка молодих плодових дерев:
до 3-х років дерево 120 грн
3-5 років дерево 180 грн
5 Обрізка плодових дерев для регулювання плодоношення і росту:
висота 3-4 м/5-7 років дерево 360 грн
висота 4-5 м/7-10 років дерево 540 грн
висота більше 5 м/ більше 15 років дерево 810 грн
висота більше 5 м/10-15 років дерево договірна
6 Обрізка колоновидних плодових дерев для регулювання плодоношення і росту дерево 240 грн
7 Омолоджуюча обрізка плодових дерев:
легка дерево 900 грн
сильна дерево 1400 грн
повна дерево договірна
8 Обрізка ягідних кущів для регулювання плодоношення і росту:
висота до 1 м кущ 90 грн
висота більше 1 м кущ 120 грн
9 Обрізка кущів винограду:
до 3-х років кущ 90 грн
3-5 років кущ 180 грн
більше 5 років кущ договірна
10 Обрізка малинника пог. метр 90 грн
11 Обприскування дерев від захворювань і шкідників (вартість препаратів включена) бак (10л) від 650,00 грн
  1. Головна / 
  2. Плодовий САД. Посадка і догляд