hero__img

Посадка декоративних рослин

Переглянути акції
info

Дизайн і Проектування

info

Озеленення і Благоустрій

info

Сервісне обслуговування

figure-2

ПОСАДКА ДЕКОРАТИВНИХ РОСЛИН ВІД GREENAREA

Коли у власника заміської ділянки є готовий проект ландшафтного дизайну, швидше за все сім’я вже в очікуванні того часу, коли їх порожня ділянка стане зеленою, квітучою, із запахом хвої під час дощу, коли з’явиться мінімальна тінь від молодих дерев, або крупномірів і т. д. Заздалегідь вже всі ознайомлені з дендропланом, можливо подивилися разом з ландшафтним дизайнером наявність запроектованих рослин в садових центрах і розсадниках. І ось з’являються перші запитання.

1. Коли краще почати посадку декоративних рослин?

1308856

Ми виконуємо посадку декоративних рослин протягом всього року, оскільки більшість рослин купуються в садових центрах і розсадниках із закритою кореневою системою, заздалегідь вкорінених в контейнерах. Контейнерні рослини починають продавати у віці від 1 року до 3-5 років. За цей час утворюється щільний кореневий ком в контейнері. Тому, пересадка в ґрунт відбувається безболісно, завдяки чому досягається 100% -ва приживлюваність.

lipi

Такі рослини (в контейнерах) можна висаджувати навесні, влітку, восени, і деякі навіть взимку. Якщо вибір рослин випав на ті, що ростуть у відкритому ґрунті, або прикопані в полі на території розсадника, то такі рослини викопуємо і садимо тільки навесні, або восени. Теж саме стосується і крупномірів (дорослих дерев). Взимку можна проводити посадку хвойних рослин, особливо дорослої сосни, оскільки примерзлий ком добре буде триматися, так як сосна вирощується в основному на супіщаних субстратах. Також намагаємося не висаджувати рослини під час цвітіння, так як укорінення відбувається важче.

2. Як визначити в садовому центрі, або розсаднику, що посадковий матеріал (рослини) якісний?

Photogenica

У рослин в контейнерах субстрат не повинен бути пересушений і не повинен мати мох, що говорить про переливи таких рослин. Дуже важливо, якщо підняти саджанець в контейнері, взявши його за стовбур біля коріння, і він піднімається разом із земляною грудкою, то можна купувати таку рослину. Якщо ж земля відстає від кореня, то рослина, недавно пересаджена в контейнер. Це означає, що недобросовісні продавці порушують технологію вкорінення рослини в контейнер. Перед самим продажом вони викопують саджанці з відкритого ґрунту, часто обрубують коріння лопатою, і висаджують їх в контейнери, засипавши коріння землею. Рослина не встигає укорінитися, тому при пересадці у відкритий ґрунт, ком розпадається. У такому випадку з’являється високий ризик, що рослина не приживиться.

roots

В черговий раз нагадуємо, що не слід купувати посадковий матеріал у випадкових продавців на ринках, на узбіччях доріг. Найчастіше продавець хоче заробити швидко, а пред’явити претензії потім нікому. Ніхто не знає на скільки такі підприємці відповідальні, порядні. Ми рекомендуємо купувати рослини у спеціалізованих розсадниках з виробництва посадкового матеріалу. У розсадниках дерева і великі кущі кожні кілька років викопують, підрізаючи коріння, і пересаджують на інше місце. Це створює умови для нарощування нових маленьких корінців, які і будуть згодом забезпечувати дерево водою і поживними речовинами.

Damcon

Розсадники дотримуються всіх технологій, мають спеціальну техніку для викопування, пересадки, а також догляду за посадковим матеріалом. Там працюють фахівці, які правильно упакують рослини і підготують до транспортування. А також, зникає ймовірність зіткнутися з проблемою невідповідності декоративної форми, або сорту. При виборі саджанців слід звернути увагу на стан гілок і крони. Вони не повинні бути пошкоджені як механічно, так, і хворобами, і шкідниками. Місце щеплення повинно бути добре зрощеним.

3. Чи можна розбити загальну посадку на кілька етапів, і які рослини краще висадити першими?

4ask

Дане питання часто актуальне через бажання власника ділянки розподілити фінансове навантаження. Тоді приймається рішення розбити всю посадку на етапи. Можна посадку здійснити, наприклад, навесні і повністю висадити всі рослини тільки в зоні відпочинку. Восени висадити рослини, наприклад, у вхідній частині ділянки і т. д. Під час висадки таким чином, паралельно можна укладати і рулонний газон по зонам. Інший спосіб – спочатку висадити всі великі рослини (крупноміри, дорослі дерева, високі кущі), які є акцентними, а середньорослі кущі і дрібні багаторічники – висадити наступного сезону. Такий спосіб хороший тим, що вже є загальна картина озеленення. Чи буде можливість паралельно укладати рулонний газон залежить від Вашого проекту ландшафтного дизайну і від багатьох інших факторів.

4. Чи можна здійснити посадку самому, маючи дендроплан, і не замовляти цю послугу в ландшафтної компанії?

Щоб відповісти на це питання, варто розібрати основні помилки, які можна допустити при посадці декоративних рослин.

газон
checked ВИДАЛЕННЯ ДРОТЯНОЇ СІТКИ, АБО ДЖГУТА, ЩО ФОРМУЄ КОМ.
Дріт забезпечує стабільність великих прикореневих комів при транспортуванні від розсадника до місця посадки. Видалення дротяної сітки в деяких рослин неминуче веде до руйнування структури кому, що не дає гарантії вкорінення дерева.
checked НЕПРАВИЛЬНИЙ РОЗМІР ПОСАДКОВОЇ ЯМИ.
Посадкова яма повинна бути відповідного розміру, щоб розправлене коріння рослини там вільно поміщалося, а також був визначений зазор для засипки необхідної ґрунтосуміші з боків.
checked ВІДСУТНІСТЬ ДРЕНАЖНОГО ШАРУ.
Навіть, якщо в посадкову яму засипати ґрунтосуміш, яку потребує конкретна рослина, але сама ділянка розташована на важких глинистих ґрунтах, без дренажного шару рослина (коріння) може згнити.
checked НЕПРАВИЛЬНА ПІДГОТОВКА ҐРУНТОСУМІШІ ДЛЯ КОНКРЕТНОГО РОСЛИНИ.
Багато рослин потребують кислих ґрунтів, а більшість зростають на легких супіщаних. Якщо не врахувати індивідуальних особливостей зростання рослини, вона може перестати цвісти, захворіти і загинути.
checked НЕПРАВИЛЬНЕ заглиблення кореневої шийки.
Глибока посадка призупиняє подальше зростання рослини, вона починає страждати від різних хвороб. Заглиблення кореневої шийки зазвичай призводить до запалення і загнивання тканин, що викликає загибель всієї рослини.
checked ПОСАДКА БЕЗ УРАХУВАННЯ ВІДМІТКИ РІВНЯ ЗЕМЛІ.
checked НЕХТУВАННЯ ВНЕСЕННЯМ СТИМУЛЯТОРІВ КОРЕНЕУТВОРЕННЯ.
Для профілактики приживлюваності, особливо хвойних недешевих декоративних форм рослин, потрібно вносити при посадці стимулятор утворення кореневої системи.
checked ПОСАДКА БЕЗ ВСТАНОВЛЕННЯ ОПОРИ.
Поки рослина не прижилася і добре ще не укорінилася, потрібно зафіксувати її до опори, щоб закріпити дерево у вертикальному положенні і захистити від поривів вітру.

5. Як правильно доглядати за посадженими рослинами в перший рік?

Догляд за рослинами після посадки особливо важливий в перший рік. Перші дні і навіть місяці після посадки рослини переживають стрес, тому організація правильного догляду дозволяє забезпечити приживлюваність на новому місці, прискорити початок зростання і розвитку.

poliv2
checked ОСНОВНИМ І НАЙВАЖЛИВІШИМ ЗАХОДОМ ПІСЛЯ ПОСАДКИ Є ПОЛИВ.
Полив слід проводити великою кількістю води кожен день протягом тижня, а потім по мірі висихання ґрунту, або задіявши автоматичний полив.Щоденний полив в перший тиждень сприяє виведенню надлишкового повітря з посадкової ями, осідання ґрунту. При цьому ґрунт добре прилипає до всіх дрібних корінців. У зв’язку з цим, полив повинен проводитися навіть, якщо йде дощ. Навколо посадкової ями потрібно сформувати лунку, щоб вода не розтікалася. Якщо відбувалася посадка крупномірів, то не забуваємо, що дорослому дереву потрібно багато води (60 л під дерево).
checked Незабаром після посадки рослин, якщо ґрунт в квітниках, композиціях, або пристовбурних колах не закривався геотекстилем і сосновою корою, або іншою декоративною відсипкою – обов’язково проводиться розпушування ґрунту і прополка бур’янів. При цьому полегшується доступ кисню до коренів. Розпушування має бути поверхневим, щоб не пошкодити коріння (5-6 см).
checked Для посилення росту кореневої системи, особливо для хвойних декоративних рослин використовуємо хімічні стимулятори коренеутворення.
posadka
checked Удобрювати недавно висаджені рослини не можна, так як вони знаходяться в стресі. Якщо посадка проводилася навесні, то удобрити можна восени комплексними мінеральними добривами, що допоможе рослинам добре перенести зиму. Якщо посадкова яма правильно заповнена ґрунтосумішшю – додаткові підживлення не потрібні, тим більше, що контейнерні рослини, куплені в спеціалізованих розсадниках, теж удобрюють.
checked Якщо рослини дуже маленькі, то необхідно в перший рік укрити їх на зиму, зробити каркас, щоб захистити від снігової деформації, хвойні – від ранніх весняних сонячних опіків. Слід захистити саджанці від можливого пошкодження тваринами (собаками, кішками і т. д.). Екскременти собак можуть викликати швидку загибель хвойних саджанців.
checked • ТАКОЖ НЕ ЗАБУВАЄМО ОБРОБИТИ РОСЛИНИ ВІД ШКІДНИКІВ І ХВОРОБ.
Показником приживлюваності рослин є наростання листя, утворення нових молодих пагонів. Чи прижилася хвойна рослина можна зрозуміти через 1 рік після посадки.
checked Для підсилення росту кореневої системи, особливо для хвойних декоративних рослин використовуємо хімічні стимулятори коренеутворення.

Більш детальну інформацію по догляду за декоративними рослинами після посадки, секретні заходи для 100% – ї приживлюваності Ваших рослин, Ви можете дізнатися, отримавши консультацію у наших фахівців.

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ
№п/п Наименование работ Ед. изм. Цена, грн.
Посадка растений:
21 Выкопка посадочных ям м³ от 350 грн
м.пог от 100 грн
22 Посадка деревьев и кустарников с открытой корневой системой при размере ямы, м: 0.7х0.7х0.7 200
Посадка деревьев и кустарников с закрытой корневой система при размере ямы, м:
0,8 х 0,8 х 0,8 (контейнер 12- 69 л.) шт. 200 грн
1,0 х 1,0 х 1,0 (контейнер 70-115 л.) шт. 500 грн
1,2 х 1,2 х 1,0 (контейнер 120-150 л.) шт. 800 грн
Посадка эксклюзивных и крупномерные деревьев (от 10 000 грн) шт. 40%-50% от стоимости
Деревья
высота до 3 м шт. 300 грн
высота до 4 м шт. 500 грн
высота до 5 м шт. 600 грн
высота 5-6 м шт. 800 грн
высота 6-7 м шт. 2500 грн
высота 7м+ шт. от 4500 грн
*При посадке в зимнее время применяется коэффициент 1,4
  1. Головна / 
  2. Посадка декоративних рослин